طرح دانش‌بنیان «سیستم هوشمندسازی واحدهای مرغداری» برنده مسابقه شکوفا شد

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های طیور

طرح «سیستم اتوماسیون و هوشمندسازی واحدهای مرغداری» یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان از استان کردستان در بیست‌ویکمین قسمت از مسابقه تلویزیونی «شکوفا» با رأی داوران، از میان سه تیم شرکت‌کننده به عنوان تیم برگزیده انتخاب شد و این طرح جهت سرمایه‌گذاری عموم مردم روی سکوی تأمین مالی جمعی هم‌آفرین قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، بیست‌ویکمین قسمت از مسابقه تلویزیونی شکوفا با رقابت سه شرکت دانش‌بنیان با طرح‌های «سیستم اتوماسیون و هوشمندسازی مرغداری»، «تولید و طراحی نقشه» و «تولید ضدعفونی‌کننده‌های غیرشیمیایی» از شبکه یک سیما پخش شد. 

داوران بیست‌ویکمین قسمت مسابقه شکوفا، دکتر محمدحسین سجادی نیری، دکتر سیدعلی موسوی، مهندس مونا ناصری و دکتر سیاوش ملکی‌فر بودند.

در این مسابقه، شرکت دانش‌بنیان از استان کردستان با طرح «سیستم اتوماسیون و هوشمندسازی واحدهای مرغداری» با رأی داوران، از میان سه تیم شرکت‌کننده به عنوان تیم برگزیده انتخاب شد و این طرح جهت سرمایه‌گذاری عموم مردم روی سکوی تأمین مالی جمعی هم‌آفرین (hamafarin.ir) قرار گرفت.

مهندس بهزاد نعمتیان، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان اظهار کرد: شرکت ما با ایده محوری تولید سیستم‌های هوشمند مرغداری، فعالیت خود را در زمینه تولید و طراحی سیستم‌های اتوماسیون و هوشمندسازی واحدهای پرورش طیور از سال ۱۳۹۲ در پارک علم و فناوری کردستان آغاز کرد. در طول یک دهه فعالیت توانسته‌ایم به سودآورتر و بهینه‌تر و راحت‌تر شدن مدیریت واحدهای مرغداری کمک کنیم و افتخار هوشمندسازی بیش از ۱۵۰۰ سالن در سطح کشور و ۱۰۰ سالن در خارج از کشور را در کارنامه کاری خود داریم.

وی با بیان این که چهار ثبت اختراع ملی داریم که هر چهار اختراع کاملا تجاری‌سازی شده و در چرخه تولید قرار گرفته‌اند، اظهار کرد: محصولی که در مسابقه شکوفا معرفی شد، سیستم اتوماسیون و هوشمندسازی واحدهای مرغداری است. این محصول، یک سیستم هوشمند اتوماسیون صنعتی است که به صورت تخصصی برای مدیریت پرورش واحدهای پرورش طیور طراحی و تولید شده و شامل دو بخش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری است. 

نعمتیان خاطرنشان کرد: دانش فنی تولید این محصول در اختیار کشورهایی از جمله هلند، دانمارک و چین است و به همت پژوهشگران خود موفق به بومی‌سازی کامل این محصول شده‌ایم. این محصول در واحدهای مرغداری مادر، تخم‌گذار و گوشتی نصب و راه‌اندازی شده و می‌تواند از راه دور و در لحظه (آنلاین) از طریق سرورهای مجازی شرکت، فعالیت‌ها را رصد، پایش و مدیریت کند. 

وی یادآور شد: عملکرد سیستم اتوماسیون و هوشمندسازی واحدهای مرغداری که توسط این شرکت طراحی و تولید شده است، بسیار بهتر از نمونه‌های خارجی است، زیرا این محصول بر اساس نیازها، ساختارها و زیرساخت‌های موجود کشور، برای مرغداری‌های داخل سفارشی‌سازی شده است و می‌تواند نیازهای موجود را به طور کامل تامین کند. 

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان خاطرنشان کرد: در حوزه اشتغال‌زایی، با نصب این محصول در هر واحد مرغداری، به یک کارشناس فنی با تحصیلات آکادمیک نیاز خواهد بود و می‌توان گفت با تجهیز همه واحدهای مرغداری، زمینه اشتغال بیش از ۲۰ هزار نفر در سطح کشور فراهم می‌شود. 

نعمتیان تصریح کرد: درحال حاضر قراردادهای رسمی فروش متعددی را با شرکت‌ها و واحدهای بزرگ مرغداری داریم. این محصول تقریبا ۵۰ درصد ارزان‌تر از نمونه خارجی است و با تولید آن در داخل کشور، سالیانه از خروج یک میلیون دلار ارز جلوگیری می‌شود. ما ۱۰۰ سالن مرغداری در خارج از کشور را به سیستم اتوماسیون و هوشمندسازی واحدهای مرغداری تجهیز کرده‌ایم و برنامه‌های صادراتی دیگری را نیز در دستور کار داریم. 

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، میزان سرمایه درخواستی این شرکت برای اجرای این طرح ۶ میلیارد تومان، مدت زمان سرمایه‌گذاری و اجرای پروژه ۱۲ ماه و میزان سود پیش‌بینی‌شده ۳۶ درصد سالیانه  (واریز سود به صورت ماهیانه) خواهد بود. اصل سرمایه مشارکت‌کنندگان در این طرح بعد از یک سال بازپرداخت خواهد شد.

علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در این طرح دانش‌بنیان می‌توانند از طریق سکوی تأمین مالی جمعی هم‌آفرین (hamafarin.ir) در این طرح مشارکت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *