ضرورت جدی گرفتن صدور بیمه واحدهای پرورش طیور

اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های طیور مهم ترین خبر ها

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: بیمه واحدهای پرورش طیور به جهت جلوگیری از خسارت‌های احتمالی ناشی از هرگونه حادثه‌ای، جدی گرفته شود.

محمدرضا طالبی، امروز یکشنبه ۲۹ آبان در ستاد استانی پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان اظهار کرد: متولیان امر در خصوص بیمه واحدهای تخم گذار و گوشتی اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه بیشترین خسارت‌های ناشی از شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سنوات گذشته مربوط به واحدهای پرورش طیوری بوده که بیمه نداشته‌اند.

طالبی با اشاره به احتمال شیوع آنفلوانزا در فصل سرد سال، یادآور شد: کارشناسان مورد تأیید دامپزشکی با حضور در برنامه‌های مختلف صدا و سیما در راستای  معرفی این بیماری، راه های انتقال و پیشگیری آن صحبت کنند تا آگاهی بخشی لازم صورت گیرد و بتوانیم از فصل زمستان به خوبی عبور کنیم.

معاون سیاسی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در راستای ایمن سازی و جلوگیری از ورود پرندگان مهاجر به مراکز پرورش طیور، سازمان جهاد کشاورزی موارد مرتبط با این موضوع را گوشزد کند، تصریح کرد: یکی از مهمترین راه‌های جلوگیری از ورود پرندگان مهاجر، غیر قابل نفوذ بودن انبارهاست.

طالبی با تأکید بر نقش آزمایشگاه دامپزشکی شرق کشور در کنترل بیماری‌های مشترک بین انسان و دام، اظهار کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی با پیگیری‌های لازم در خصوص تخصیص اعتبار، روند تکمیل آزمایشگاه دامپزشکی شرق کشور را تسریع کند.

وی از ضرورت راه اندازی احداث دانشکده دامپزشکی در استان گفت و خاطرنشان کرد: لازم است در راستای آماده سازی طرح توجیهی احداث دانشکده دامپزشکی، جلسه‌ای با حضور دانشگاه بیرجند، دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل دامپزشکی تدوین شود.

معاون استاندار، دستگاه‌های متولی را مکلف کرد نسبت به تعیین تکلیف پساب تصفیه خانه فاضلاب بیرجند اقدام کنند. 

طالبی با تأکید بر اهمیت واکسیناسیون در مدیریت بیماری آنفلوانزا، گفت: در راستای افزایش سطح ایمنی در طیور، اقدامات لازم درخصوص تزریق دوز سوم واکسن آنفلوا نزا صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *