صادرات ۳۰ هزار تن تخم‌مرغ در سال جاری

اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های طیور

رییس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخم‌گذار صادرات را راهکاری برای جلوگیری از زیان مرغداران دانست و گفت: از ابتدای سال تاکنون ۳۰ هزار تن تخم‌مرغ به کشورهای هدف صادر شده است.

حمیدرضا کاشانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره وضعیت صادرات تخم‌مرغ، افزود: کشور ما علاوه بر تامین نیاز داخلی حداقل ظرفیت صادرات ۱۰۰ هزار تن از این محصول را دارد.

رییس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخم‌گذار ضمن انتقاد از وضعیت صادرات این محصول، اظهار داشت: در ۲۶ آذرماه امسال طی با صدور دستورالعملی توسط سازمان دامپزشکی صادرات تخم‌مرغ ممنوع شد.

وی گفت: به دلیل ارایه مجوزهای سلیقه‌ای برای صادرات تخم‌مرغ، به‌تازگی اتحادیه سراسری مرغداران تخم‌گذار که پیش از این عضو کمیته تصمیم‌گیری وزارت جهاد کشاورزی بود، از این کمیته خارج شده است.

کاشانی اضافه کرد: با توجه به زیان زیادی که تولیدکنندگان تخم‌مرغ روی هر کیلوگرم محصول تولیدی خود می‌دهند، صادرات تنها راهکار است تا این صنعت دچار آسیب جدی نشود.

به گزارش ایرنا، طبق آمار وزارت جهاد کشاورزی تولید ۱.۲ میلیون تن تولید تخم‌مرغ در سال جاری پیش‌بینی شده است که به نظر می‌رسد امکان صادرات ۷۰ تا ۸۰ هزار تن از این محصول وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *