۷۹ هزار قطعه طیور در تفرش علیه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ایمن سازی شد

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های طیور

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تفرش گفت: ۷۹ هزار قطعه طیور صنعتی این شهرستان امسال علیه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ایمن سازی شد.

«رضا رضایی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۹۸ مورد بازدید و مراقبت شامل ۲۸ مورد بازدید و مراقبت فعال از طیور صنعتی، ۵۵ مورد طیور بومی و ۱۵ مورد با مشارکت اداره محیط زیست از واحدهای پرورش طیور بومی، صنعتی و آبگیرهای شهرستان تفرش انجام شد و در این بازدیدها موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان تفرش مشاهده نشده‌ است.

وی ادامه داد: با توجه به شروع فصل سرما و آغاز مهاجرت پرندگان آزاد پرواز، در راستای مقابله با شیوع احتمالی بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در واحدهای صنعتی و روستایی، واحدهای طیور شهرستان تفرش، سد، تالاب ها و آبگیرهای شهرستان توسط کارشناسان این اداره با همکاری اداره محیط زیست تحت پایش و مراقبت فعال قرار دارند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تفرش با یادآوری برگزاری ستاد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان به ریاست فرماندار این شهرستان، گفت: در این نشست ضمن اعلام خطر بر لزوم هوشیاری و حساسیت دهیاران در خصوص اعلام هر گونه تلفات در طیور بومی و پرندگان آزاد پرواز تاکید شد.

رضایی خاطرنشان کرد: در راستای مقابله با شیوع احتمالی بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان تفرش در صورت مشاهده پرنده فروشی های سیار، به دلیل احتمال گسترش ویروس، برخورد قاطع و معرفی آنان به مراجع قضایی در دستور کار این اداره قرار دارد.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان، و یک هزار و ۵۳۹ روستا، دارای ۹۶۰ واحد مرغداری صنعتی، ۴۹۱ واحد گاوداری صنعتی و ۱۹۱ واحد کارگاه پرورش آبزیان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *