جوجه‌ریزی تامین گوشت مرغ ایام عید و رمضان در خراسان‌شمالی انجام شد

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های طیور

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی از بهمن ماه سال جاری تاکنون به منظور تامین گوشت مرغ شب عید در سطح مرغداری‌های استان انجام شد.

مهدی شکاری روز ‌سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: یک میلیون قطعه جوجه ریزی در بهمن ماه و ۳۰۰ هزار قطعه در اسفند ماه انجام شد و با این میزان جوجه ریزی حدود هزار و ۷۰۰ تُن گوشت مرغ برای ایام نوروز ۱۴۰۲ و ماه مبارک رمضان در این استان تامین شد.

وی عنوان کرد: این میزان گوشت مرغ گرم از ۱۵ اسفند ماه سال جاری تا ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۲ برای تنظیم بازار در سطح فروشگاه های این استان توزیع می شود و عرضه بیشتری از گوشت گرم در روزهای ۲۵ تا ۲۸ اسفند ماه انجام می شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی تصریح کرد: مرغ منجمد نیز به میزان کافی در استان ذخیره شده است و شهروندان در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در این زمینه مشکلی نخواهند داشت و حتی اگر بیش از تولیدات استان در این خطه به مرغ گرم نیاز داشته باشیم پیگیری هایی برای تامین از سایر استان ها نیز انجام شده است.

شکاری افزود: هماهنگی لازم با کشتارگاه های سطح استان انجام شده تا به صورت کشیک در ایام تعطیل حضور داشته تا در صورت نیاز فعال باشند.

وی تصریح کرد: برخی از کشتارگاه ها نیز در زمانی که گوشت مرغ ارزانتر بود خرید خود را ذخیره و قطعه بندی کرده اند که امکان توزیع نیز وجود دارد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی بیان کرد: ۱۱۴ واحد مرغداری در این استان با ظرفیت تولید سه میلیون و ۱۷۵ هزار قطعه در هر دوره وجود دارد که تعداد ۱۰۸ واحد با ظرفیت سه میلیون و ۵۰ هزار قطعه در هر دوره فعال است.

کاهش ۱۲ درصدی جوجه ریزی ۱۱ ماهه

شکاری یادآور شد: در ۱۱ ماه سال جاری ۹ میلیون و ۲۲۰ هزار قطعه در سطح مرغداری این استان جوجه ریزی انجام شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد کاهش یافت.

وی ادامه داد: از مجموع جوجه‌ریزی های انجام شده در واحدهای صنعتی استان ۱۸ هزار و ۲۰۰ تُن گوشت مرغ تولید شد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی تصریح کرد: ۵۶ درصد میزان جوجه ریزی این استان در مرغداری های شیروان انجام و کمترین آن نیز با ۲ درصد در شهرستان جاجرم بوده است.

وی افزود: کیفیت تولید گوشت این استان مطلوب است و این امر موجب می شود تا افراد سودجو خارج از استان اقدام به خرید گوشت مرغ گرم از سطح فروشگاه های این استان کنند که این امر نیز نظارت و بازرسی های بیشتری را می طلبد.

شکاری اظهار کرد: اینک روزانه بین ۵۵ تا ۶۰ تن گوشت مرغ گرم در سطح فروشگاه های این استان توزیع می شود.

استان یک میلیون نفری خراسان شمالی در شمالشرق کشور واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *