تولید ۲۰۰۰ تن گوشت مرغ مازاد بر نیاز در یزد/قیمت‌ها ثابت خواهد ماند

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های طیور

مدیر امور طیور سازمان جهادکشاورزی استان یزد از تولید افزون بر دو هزار تن گوشت مرغ مازاد بر نیاز استان در ایام پایانی سال خبر داد و گفت: در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان کمبود گوشت مرغ در استان نخواهیم داشت و قیمتها نیز ثابت خواهد ماند.

حسین محمدزاده کراتی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: میزان جوجه‌ریزی واحدهای پرورش مرغ گوشتی استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۲ درصد افزایش داشته به طوری که این آمار تا پایان بهمن امسال به بیش از ۳۲ میلیون قطعه رسیده است.

وی ضمن پیش بینی تولید حدود ۶۱ هزار تن گوشت مرغ در استان، اظهار کرد: طی دو ماه دی و بهمن، بیش از هفت میلیون قطعه جوجه‌ریزی در استان صورت گرفته که تاکنون سابقه نداشته است.

مدیر امور طیور استان میزان نیاز سالانه استان به گوشت مرغ را بین ۸۰ تا ۹۰ تن اعلام کرد و گفت: این آمار در ماه آخر سال افزایش می‌یابد به طوری که پیش‌بینی می‌شود روزانه حدود ۴.۵ تا ۵ هزار تن گوشت مرغ در استان توزیع شود.

وی با اشاره به آماده کشتار ۳.۲ میلیون قطعه مرغ، اظهار کرد: این آمار حکایت از تولید حدود هفت هزار تن گوشت مرغ تا پایان سال در استان دارد که نه تنها استان را از این حیث با کمبود مواجه نخواهد کرد بلکه حدود دو هزار تن مازاد نیاز خواهیم داشت که به استان‌های همجوار صادر خواهد شد.

محمدزاده در پایان نیز اعلام کرد: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده، بازار گوشت مرغ در استان طی نوروز و ماه مبارک رمضان با ثبات خواهد ماند و جای نگرانی در این باره وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *