مشکل تامین نهاده مرغداران خوزستان و کمبود بازار مرغ رفع می‌شود

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های طیور

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان با بیان اینکه ۶ میلیون تن نهاده دامی در بندر امام خمینی (ره) وجود دارد گفت: به زودی بخشی از این نهاده ها در استان توزیع و نیاز مرغداران تاحدود زیادی رفع خواهد شد.

به گزارش ایرنا آقا رضا فتوحی شامگاه جمعه در حاشیه بازدید از کشتارگاه طیور زرین اهواز بیان کرد: با توزیع این میزان کالای اساسی تا بخش زیادی از مشکل تامین نهاده مرغداران در استان برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تامین نهادها در مقاطع زمانی به دلیل اعمال تحریم های ظالمانه با چالش روبرو بود گفت: این شرایط باعث بروز مشکلاتی در واردات نهاده ها شده بود اما با پیگیری های صورت گرفته شرایط بهبود یافت و روند ورود نهاده ها به بندر امام خمینی (ره) به عنوان تامین کننده ۷۰ درصد کالاهای اساسی وارداتی کشور در حال تسریع است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان از کشتارگاه های طیور استان خواست در کشتار به موقع مرغ جهت توزیع مناسب این کالا در بازار همکاری لازم داشته باشند تا با کمبودی در این بخش مواجه نباشیم.

فتوحی با اشاره به اینکه دولت ذخیره سازی خوبی از مرغ انجام داده است اظهارکرد: بالغ بر ۵۰ هزار تن مرغ در کشور ذخیره سازی شده و بیشترین سهم نیز به خوزستان داده شده است.

وی گفت: مرغ ذخیره سازی شده به زودی وارد بازار می شود و کمبودهای به وجود آمده در برخی نقاط برطرف خواهد شد.

در خوزستان ۹ کشتارگاه طیور دام وجود دارد.

۸۰۰ مرغداری در استان وجود دارد که به طور میانگین روزانه ۲۰۰ تن مرغ تولید و به کشتارگاه تحویل می دهند.

نیاز روزانه مرغ در استان ۴۵۰ تن است و میزان تولید مرغداری ها جوابگوی نیاز استان نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *