مجتمع‌های صنعتی دامپروری در ایلام دایر می‌شود

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های دام

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام از پیگیری‌ها برای ایجاد مجتمع‌های بزرگ صنعتی دامپروری و دامداری در استان خبر داد.

آذرنوش عموزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دامپروری صنعتی در قالب ایجاد مجتمع‌های بزرگ دامپروری و دامداری از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی است.

وی افزود: این مجتمع‌های بزرگ صنعتی بهره‌وری تولید در حوزه دام را در استان افزایش می‌دهد و میزان ضرر و زیان نیز کاهش می‌یابد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام ادامه داد: در دامداری‌های کنونی که عمدتا به شیوه‌های سنتی و جزیره‌ای نگهداری می شوند اما در دامداری صنعتی، گله‌های دام سبک و سنگین در مجتمع‌های بزرگ با زیرساخت‌های متناسب پرورش می‌یابند.

عموزاده یادآور شد: در کنار این مجتمع‌های صنعتی، دامپروری سنتی نیز به منظور یک ظرفیت مناسب گردشگری کشاورزی، حفظ و نگهداری می‌شود تا مورد بازدید گردشگران علاقمند به زندگی‌های سنتی قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: دامپروری صنعتی و مجتمع‌های بزرگ دامی دارای مزایایی چون کاهش هزینه‌های جاری و اتلاف انرژی برای دامداران این مجتمع‌هاست.

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام در خصوص مرغداری‌ها نیز گفت: هم اکنون مرغداری‌های استان سه برابر نیاز داخل استان مرغ تولید می‌کنند که افزایش ۲ برابری این مقدار مد نظر سازمان جهاد کشاورزی است.

عموزاده اظهار داشت: از جمله برنامه‌های سازمان افزایش ۲ برابری تعداد واحدهای مرغداری و افزایش تولید مرغ استان به ۶ برابر حد نیاز است و ایلام ظرفیت افزایش واحدهای مرغداری و تولید این ماده خوراکی پرتقاضا را دارد.

وی تاکید کرد: افزایش میزان تولید مرغ در استان، علاوه بر تامین بازار مصرف داخلی، زمینه توسعه صادرات مرغ استاندارد به بازارهای داخل و خارج کشور را فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *