طرح توسعه کشتارگاه صنعتی مینودشت با ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار آغاز شد

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های طیور

فرماندار مینودشت در شرق گلستان از آغاز طرح بازسازی و توسعه تنها کشتارگاه طیور این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز این پروژه از منابع تسهیلاتی سفر سال قبل رییس جمهور به استان و آورده سرمایه‌‎گذار بخش خصوصی تامین شده است.

محمدتقی قزل‌سفلی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ظرفیت فعلی کشتارگاه نیمه صنعتی طیور “چیلای” مینودشت حدود سه هزار مرغ در ساعت است که با انجام طرح توسعه و صنعتی شدن آن به ۱۱ هزار قطعه در ساعت افزایش خواهد یافت.

وی بابیان اینکه اشتغال این واحد صنعتی نیز با اجرای طرح توسعه از ۱۰۰ نفر به ۱۷۰ نفر افزایش خواهد یافت افزود: ۲۸ واحد پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت جوجه ریزی هر دوره سه ماهه ۸۵۵ هزار قطعه (سالانه سه میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه) فعال هستند.

قزل سفلی اضافه کرد: تقویت صنعت طیور و ایجاد زنجیره ارزشی کشتارگاه طیور چیلای مینودشت که در راستای راهبرد رشد هشت درصدی اقتصادی دولت سیزدهم و نیز حمایت از تولید و تقویت آن انجام می‌شود، از دیگر اهداف طرح توسعه این واحد صنعتی است.

به گفته وی، عملیات بازسازی و توسعه کشتارگاه طیور مینودشت امسال به پایان می‌رسد.

فرماندار مینودشت همچنین به سهم اعتباری این شهرستان از سفر ۱۳ اسفند سال قبل رییس جمهور و برخی اعضای هیات دولت به گلستان اشاره کرد و یادآور شد: از مجموع ۱۵ هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال منابع مصوب شده، ۱۱ هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال آن مربوط به تکمیل پروژه‌های عمرانی و چهار هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال نیز در قالب منابع تسهیلاتی برای اجرا یا تکمیل طرح‌های اقتصادی و اشتغالزا است.

قزل سلفی افزود: برای  100 درصد منابع تسهیلاتی مینودشت از محل سفر ریاست جمهوری پرونده تشکیل داده شده است.

شهرستان مینودشت افزون بر ۸۰ هزار نفر جمعیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *