دامداران زنجانی نسبت به پلاک گذاری دام‌ها اقدام کنند

اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های دام مهم ترین خبر ها

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان بابیان اینکه از شرایط لازم در ضوابط نگهداری و خرید و فروش دام، پلاک‌گذاری دام‌های سبک و سنگین است، گفت: همراه با پلاکی که بر گوش دام‌های زنده الصاق می‌شود مشخصات هر دام در سامانه مرتبط ثبت می‌شود و دامداران باید برای پلاک‌گذاری آنها از طریق شرکتهای مباشر اقدام کنند.

محمدباقر حاج‌کاظمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: هدف از طرح پلاک‌گذاری دام‌های سبک و سنگین را داشتن بانک اطلاعاتی دقیق برای آمارگیری به منظور برنامه‌ریزی جهت واکسیناسیون، امور تشخیص و درمان، اصلاح نژاد دام، میزان تولید گوشت قرمز و شیرخام و جلوگیری از قاچاق دام است.
وی اضافه کرد: صدور گواهی حمل بهداشتی، قرنطینه‌ای برای تردد دام‌های زنده اعم از گاو و گوساله، گاومیش، گوسفند و بره، بز و بزغاله و اسب فقط به شرط داشتن پلاک انجام می شود.
این مسوول با اشاره به اینکه براساس ضوابط و مقررات موجود دام‌های فاقد پلاک، حتی در محل نگهداری آنها نیز قاچاق محسوب می‌شود، تاکید کرد: دامداران این مهم را جدی گرفته و جهت دریافت هرگونه خدمات از جمله امور مربوط بهداشتی دامپزشکی و بیمه دام هرچه سریعتر برای انجام پلاک گذاری دام های خود اقدام کنند.
وی اظهار کرد: بر همین اساس کشتارگاهها نیز از پذیرش دام‌های فاقد پلاک و مجوز بهداشتی، قرنطینه ای منع شده و متصدیان کشتارگاه های دام نیز شماره پلاک دام‌های کشتاری را در سامانه سازمان دامپزشکی ثبت و بصورت اتوماتیک از جمعیت دامی کشور حذف خواهد کرد.
مدیرکل دامپزشکی استان زنجان ادامه داد: همه بهره‌برداران در سطح استان زنجان موظف هستند با مراجعه به اتحادیه دامداران و شرکت‌های مورد تایید معاونت بهبود امور تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی نسبت به ثبت واحدهای مربوطه و پلاک‌گذاری دام های خود اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *