ارائه آموزش‌های رادیولوژی دامپزشکی در دانشگاه بصره توسط استاد اهوازی

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های دام خبر های طیور

معاون پژوهشی و ارتباط با صنعت دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به ارتباطات علمی این دانشکده با دانشگاه بصره، از برگزاری دوره آموزشی برای اعضای هیات علمی این دانشگاه خبر داد.

دکتر کاوه خزائیل در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سال گذشته تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه شهید چمران اهواز و دانشگاه بصره منعقد شد؛ البته در سال‌های ۹۸ و ۹۹ نیز مناسبات علمی و فرهنگی میان این دو دانشگاه وجود داشت و شاهد تبادل دانشجوی بین‌الملل بودیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه دانشگاه شهید چمران اهواز از اعضای هیات علمی توانمند و مسلط به زبان عربی برخوردار است، کارگاه و دوره آموزشی با عنوان مهمترین کاربردهای سونار و اشعه ایکس در حوزه دامپزشکی از ۷ تا ۱۱ اسفندماه با ارائه دکتر عبدالواحد معربی دانشیار رادیولوژی گروه علوم درمانگاهی دانشکده دامپزشکی این دانشگاه برای اعضای هیات علمی دانشکده دامپزشکی دانشگاه بصره اجرا شد.

معاون پژوهشی و ارتباط با صنعت دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه علاوه بر تبادل دانشجو، کارهای تحقیقاتی مشترک نیز میان دو دانشگاه انجام شده است، گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰ دانشجوی عراقی در رشته‌های بیوشیمی، طیور و انگل‌شناسی در دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز در حال تحصیل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *