اداره دامپزشکی شهرستان درگزین افتتاح شد

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های دام خبر های طیور

اداره دامپزشکی شهرستان درگزین به عنوان دهمین دامپزشکی استان همدان با حضور مدیر کل دامپزشکی استان و مسئولان شهرستان افتتاح شد.

فرماندار شهرستان درگزین در آیین افتتاح این اداره، یکی از دغدغه ها و خواسته‌های به حق مردم بعد از ارتقاء درگزین به شهرستان را استقرار ادارات و دستگاه ها دانست و اظهار کرد: در مجموع از ۴۰ اداره، ۲۴  اداره و دستگاه در شهرستان مستقر هستند که از این تعداد ۱۰ اداره طی یک سال گذشته در شهرستان مستقر شده است.

کمیل خواستان افزود: ساختمان های مازاد سطح شهرستان شناسایی شده و یک به یک ادارات و دستگاه ها در حال استقرار در شهرستان هستند که اداره دامپزشکی نیز با توجه به اهمیت سلامت غذایی مردم وجود آن در شهرستان ضرورت بسیاری داشت و با پیگیری لازم این امر محقق شد.

وی ادامه داد: از زمان تأسیس شهرستان طی سه سال گذشته درگزین به سرعت در حال توسعه و حرکت به سمت اقتصادی شدن بوده و این حرکت از شتاب خوبی برخوردار است و با چنین روند توسعه قول می‌دهم طی ۱۰ سال آینده درگزین به عنوان قطب اقتصادی شمال استان همدان معرفی شود.

خواستان با اشاره به برخی پروژه‌های در حال اجرا در شهرستان درگزین از جمله پروژه کتابخانه و فرهنگسرا گفت: روز گذشته بزرگترین و مدرن ترین مجتمع گلخانه‌ای غرب کشور شامل ۳۰۰ هکتار در دو قطعه در شهر کرفس شهرستان با حضور استاندار همدان کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن آغاز شد که اتمام این پروژه و بهره برداری از آن از نقش موثری در اشتغال و توسعه اقتصادی شهرستان برخوردار خواهد بود.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان هم اظهار کرد: امیدواریم با تعامل و همکاری مناسب و برنامه ریزی دقیق در راستای تحقق اهداف و سیاست های دولت بتوانیم خدمات بهتری را به شهروندان شهرستان درگزین ارائه کنیم.

دکتر محمودرضا رسولی افزود: با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های شهرستان درگزین در حوزه دام، طیور و خدمات دامپزشکی و همچنین لزوم کنترل و نظارت بهداشتی دقیق و مستقل، پیگیر استقرار اداره دامپزشکی در شهرستان  بودیم که خوشبختانه با حمایت های فرمانداری در دهه مبارک فجر این اداره افتتاح و فعالیت این اداره به صورت مستقل در شهرستان درگزین آغاز شد.

وی اضافه کرد: با توجه به تراکم جمعیت ۳۷ هزار نفری در شهرستان درگزین و لزوم حفظ سلامت جامعه، عرضه فرآورده های خام دامی، مستلزم کنترل و نظارت بیشتر و دقیق تر بوده که امیدواریم با استقرار اداره دامپزشکی در شهرستان در ارائه خدمات مطلوب به شهروندان درگزین موفق عمل کنیم.

به گزارش ایسنا، در دهه مبارک‌فجر در شهرستان درگزین  ۳۳ پروژه با اعتباری افزون بر ۲۰۰ میلیارد تومان در حال  افتتاح و کلنگ زنی بوده که از این تعداد طرح ۳۱ طرح به پروژه‌های افتتاحیه و دو طرح  به پروژه‌های کلنگ زنی اختصاص دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *