۷۰ هزار تن نهاده‌های دامی در کردستان توزیع شد

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های دام خبر های طیور

مدیرکل پشتیبانی امور دام کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۰ هزار تن انواع نهاده‌های دامی در استان توزیع شده است.

حسام فتحیانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این مقدار نهاده دامی شامل ذرت، جو و کنجاله سویا بوده که توسط اداره کل پشتیبانی امور دام استان توزیع شده است.

وی اضافه کرد: از مجموع نهاده‌های دامی توزیع شده در استان ۲۰ هزار تن آن شامل ۱۶ هزار تن ذرت و چهار هزار تن جو معادل ۲ هزار میلیارد ریال به طور مدت دار چهار و ۶ ماهه توزیع شده است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام کردستان ادامه داد: توزیع نهاده های دامی بین واحدهای تولیدی بخش دامپروری اعم از مرغداران، دامداران و کارخانجات تولیدکننده خوراک دام و طیور استان انجام شده است.

وی یادآور شد: این اقدام در راستای وظایف حمایتی و تنظیم بازاری و کمک به نقدینگی دامداران، مرغداران و کارخانجات تولیدی بخش دامپروری استان و همچنین تداوم تولید انجام شده است.

یک میلیون و ۲۱۷ هزار و ۳۸ هکتار از مساحت کردستان به اراضی کشاورزی اختصاص دارد که این میزان حدود پنج درصد اراضی کشاورزی کشور را تشکیل داده است.

۹۶ درصد سطح اراضی کشاورزی استان به کشت سالانه محصولات زراعی و سطح آیش (بدون کشت) و چهار درصد به عبارتی ۵۲ هزار و ۶۷۰ هکتار آن هم به اراضی باغی اختصاص پیدا کرده است.

از ۷۹۱ هزار و ۹۷۰ هکتار اراضی زیر کشت محصولات زراعی استان ۸۷ درصد دیم و فقط ۱۳ درصد آن آبی است. سالانه حدود ۲۱۱ هزار و ۲۶۸ هکتار از اراضی دیم به ویژه در شرق، شمال شرق و شمال استان به طور آیش در تناوب زراعی قرار می‌گیرد.

۷۹ درصد از سطح زیرکشت محصولات زراعی استان سالانه به غلات، ۱۳ درصد حبوبات، پنج درصد به علوفه و سه درصد دیگر به سایر محصولات زراعی اختصاص پیدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *