۲ هزار و ۶۶۰ کیلوگرم مواد خام دامی در کیش معدوم شد

اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های دام خبر های عمومی مهم ترین خبر ها

رییس شبکه دامپزشکی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: نیمه نخست امسال در نتیجه انجام بازرسی های این اداره ۲ هزار و ۶۶۰ کیلوگرم انواع فرآورده های خام دامی معدوم شد.

سیدعلی سیفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: کارشناسان این شبکه نیمه نخست امسال بر اساس گزارشات مردمی، بازرسی نوبه ای و طرح نظارتی بیش از یک هزار مورد بازرسی انجام دادند.
وی اضافه کرد: در نتیجه این بازدیدها  از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی ۲ هزار و ۶۶۰ کیلوگرم محصولات تاریخ منقضی، دارای تغییرات ارگانولیپتیکی و وراد شده خارج از چرخه نظارتی توقیف و پس از اخذ مجوز قضایی معدوم شد.
سیفی یادآور شد: در این مدت بر واردات  ۲ هزار و ۲۴۲ تن فرآورده های خام دامی اعم از منجمد، گرم و تخم مرغ توسط خودروهای سردخانه دار نیز نظارت شده است.
رییس شبکه دامپزشکی سازمان منطقه آزاد کیش یادآور شد: همچنین در این مدت ۵۶۴ مورد نمونه برداری از فرآورده های خام دامی شامل تخم مرغ، ماهی، میگو، گوشت و مرغ های طعم دار به منظور تایید سلامت محصول انجام شده است.

وی  صدور خروج مجوز ۸۴۲ کیلوگرم ماهی (صید کیش) را از دیگر فعالیت های این اداره در سال جاری اعلام کرد و گفت: به منظور جلوگیری از خطرات ناشی از انباشت پسماند فرآورده های خام دامی و آلایندگی هلی زیست محیطی نیز سه تن پسماند از جزیره خارج شده است.

دامپزشکی کیش موظف به نظارت از ۵۰۴ واحد شامل مراکز عرضه فرآورده های گرم و منجمد، فروشگاه ها و سوپر مارکت ها، هتل، رستوران و فست فود، مرکز بسته بندی فرآورده های خام دامی، کلینیک دامپزشکی، مرکز عرضه دام، دامداری سنتی، باشگاهدسوارکاری، باغ پرندگان، کارخانه داروسازی، مراکز عرضه آبزیان و هایپر مارکت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *