۲۰۹ میلیون واحد واکسن برای ایمن‌سازی طیور استان مرکزی مصرف شد

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های طیور

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، آبزیان و زنبور عسل اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۲۰۹ میلیون واحد واکسن برای ایمن‌سازی طیور علیه بیماری‌های مختلف امسال در مرغداری‌های استان مصرف شد.

دکتر حسن اثناعشری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: طیور استان مرکزی در مقابل بیماری‌های واگیردار از جمله برونشیت، آنفلوآنزا، نیوکاسل و گامبرو (تورم عفونی) ) واکسینه شدند.

وی میزان واکسن‌های استفاده شده برای مقابله با بیماری طیور را حدود هشت برابر جوجه‌ریزی‌های انجام شده در استان مرکزی عنوان کرد و ادامه داد: واکسیناسیون طیور در چندین نوبت برای مقابله با برخی از بیماری‌ها انجام شده است.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، آبزیان و زنبور عسل اداره کل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به طولانی بودن دوره پرورش مرغ‌های مادر و تخم‌گذار، برای مقابله با بیماری‌های طیور، واکسیناسیون در این واحدها در چند نوبت انجام می‌شود.

اثناعشری گفت: ۲۶ میلیون و ۲۳۲هزار قطعه جوجه‌ریزی امسال در واحدهای مرغداری استان مرکزی انجام شد و ۱۷ هزار و ۲۳۳ مورد بازدید و تعداد ۱۸ هزار و ۲۹۲ مورد نمونه برداری از طیور استان در این مدت انجام شده‌ است.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان و یک‌هزار و ۵۳۹ روستا، دارای ۹۶۰ واحد مرغداری صنعتی، ۴۹۱ واحد گاوداری صنعتی و ۱۹۱ واحد پرورش آبزیان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *