۱۱ استان مقصد گوشت مرغ تولیدی گلستان است

اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های طیور

مدیر توسعه بازرگانی اداره کل جهادکشاورزی گلستان گفت: اکنون ۱۱ استان کشور مقصد گوشت مرغ تولیدی این استان بوده که دوشنبه شب حدود ۳۹۴ تُن بارگیری و حمل شده است.

حسین پهلوانان روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی با اشاره اینکه طی ۲۴ ساعت اخیر حدود ۳۹۴ تُن مرغ گرم برای ارسال به استان‌های همجوار بارگیری و حمل شده است، اظهارداشت: از این میزان، ۳۴۲ تُن گوشت مرغ به تهران حمل شده است.

وی ادامه داد: ۱۵۲ تُن گوشت مرغ به استان‌های اصفهان، مشهد، سمنان، قم، گیلان، مازندران، همدان، مرکزی، یزد و کرمان ارسال شده است.

به گفته وی روزانه به طور میانگین در استان گلستان ۶۰۰ تا ۶۵۰ تُن گوشت مرغ تولید و روانه بازار مصرف داخلی و سایر استان‌های متقاضی به ویژه تهران ارسال می‌شود.

پهوانان در خصوص وضعیت بازار گوشت مرغ در استان گفت: اکنون بین ۸۰ تا ۸۵ تُن گوشت مرغ برای نیاز روزانه ساکنان استان در اختیار فروشگاه‌ها قرار می‌گیرد.

قیمت گوشت مرغ در گلستان گرم پایین‌تر از نرخ مصوب

وی خاطرنشان کرد: توزیع گوشت مرغ منجمد هم در بازار استان با هدف تنظیم بازار به اجرا درآمده بود که طی روزهای اخیر به دلیل کاهش قیمت گوشت مرغ گرم در بازار که بین ۵۰۰ تا ۵۲۰ هزار ریال رسیده، تا اطلاع بعدی متوقف شده است.

قیمت مصوب هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم ۶۳۰ هزار ریال تعیین شده است.

مطابق گزارش اداره کل دامپزشکی گلستان، در این استان ۱۴ کشتارگاه صنعتی طیور وجود دارد که هفت کشتارگاه طیور آن دارای خط کشتار ۲ (اتوماتیک) و رتبه A است.

استان گلستان از مناطق مهم پرورش طیور به دلیل داشتن اقلیم مناسب در کشور به شمار می‌رود که اکنون با هزار واحد پرورش مرغ گوشتی، ۱۱ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در ماه دارد که دامپزشکی از مرحله پرورش تا عرضه محصول تولیدی در بازار نظارت بهداشتی می‌کند.

مدیر توسعه بازرگانی جهادکشاورزی گلستان همچنین از اجرای طرح توزیع گوشت قرمز منجمد با هدف تنظیم بازار در استان خبرداد و گفت: در این مرحله ۷۵ تُن گوشت قرمز منجمد در اختیار فروشگاه های طرف قرارداد در ۱۴ شهرستان تابعه قرار گرفته و با قیمت هر کیلوگرم بین ۸۵۰ تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال (پنج تکیه از جمله ران و سردست) به دست مشتری می‌رسد.

به گفته وی از ابتدای سال مقدار هزار و ۴۰۵ تُن گوشت قرمز منجمد در ۱۴ شهرستان استان برای مصرف توزیع شده است.

پهلوانان اضافه کرد: اکنون در استان گلستان برای توزیع کالاهای اساسی در بازار کمبود وجود ندارد و هم‌استانی‌ها در صورت مشاهده کمبود این کالاها یا تخلف در عرضه و کم‌فروشی با شماره ۱۲۴ گزرش کنند.

در استان گلستان یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت وجود دارد که اقتصاد اصلی ساکنان آن برپایه کشاورزی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *