کمبودی در تأمین مرغ در آذربایجان غربی نداریم

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های طیور

مدیر طیور سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از عرضه گوشت مرغ گرم به وفور درسطح مراکز توزیع و بازار استان خبر داد و گفت : در حال حاضر، لاشه گوشت مرغ گرم در سطح بازار پایین تر از قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار که ۶۳ هزار تومان است ، ما بین ۴۷ تا ۵۱ هزار تومان به فروش می شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، امیرعلی کاظمی با بیان اینکه کشتار به صورت مداوم در سطح کشتارگاه ها در حال انجام است، تصریح کرد: با توجه به اینکه آذربایجان غربی یکی از قطب های تولید گوشت مرغ در کشور محسوب می شود و به دلیل جوجه ریزی مناسب ۴ میلیون و ۷۹ هزار قطعه در مهرماه سال جاری که منجر به تولید بیش از ۷هزار تن مرغ گرم می شود، هیچ کمبودی در تأمین مرغ استان وجود ندارد، حتی مازاد بر مصرف نیز تولید شده است و باید جهت تداوم تولید و جوجه ریزی از راهکارهای صادراتی و ذخیره سازی استفاده شود.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان مصرف سرانه گوشت مرغ در استان روزانه ۲۴۰ تا ۲۶۰ تن است، ادامه داد : در ۵ آذرماه سال جاری در حدود ۳۲۹ تن گوشت مرغ گرم به بازار عرضه شد و در آبان ماه نیز جوجه ریزی انجام گرفته در سطح مرغداری ها بیش از ۴ میلیون و ۹۰۰ قطعه است.

این مسئول تاکید کرد: از شهروندان عزیز درخواست می‌کنیم هر گونه تخلفات صنفی اعم از گران فروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی ، احتکارو سایر موارد را به سامانه های ۱۸۶۶، ۱۲۴ سازمان صمت یا ۱۳۵ تعزیرات حکومتی گزارش دهند.

وی گفت: اکیپ های بازرسی قرارگاه امنیت غذایی در سراسر استان بر سطح بازار اقلام پر مصرف و کالاهای اساسی مردم به صورت شبانه روزی در حال رصد و پایش بازار هستند و با آغاز فعالیت این قرارگاه در حال حاضر شاهد آرامش و ثبات در بازار کالاهای اساسی مردم هستیم. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *