کاهش قیمت گوشت قرمز از هفته جاری/ وضعیت ذخایر گوشت مطلوب است

اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های اقتصادی خبر های دام

رییس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده با بیان اینکه قیمت گوشت قرمز از هفته جاری کاهشی می‌شود، گفت: وضعیت ذخایر گوشت قرمز کشور مطلوب است.

منصور پوریان روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره وضعیت بازار گوشت قرمز داخلی و دام زنده، افزود: گوشت قرمز مورد نیاز کشور تامین است و هیچ کمبودی در این زمینه نداریم.

وی اضافه کرد: اکنون سه نوع قیمت گوشت قرمز در میادین میوه و تره‌بار، شرکت پشتیبانی امور دام و بازار داریم البته قیمت فعلی بازار واقعی نیست و تقاضایی هم ندارد.

رییس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده اظهار داشت: اکنون قیمت هر کیلوگرم دام زنده سبک درجه یک که از تولیدکنندگان خریداری می‌شود، بین ۹۰ تا ۹۵ هزار تومان و دام سنگین گوساله درجه یک بین ۹۰ تا ۹۲ هزار تومان است. قیمت‌های دام زنده که در فضای مجازی عنوان می‌شود، غیرواقعی است.

پوریان بر این باور است که نوسان نرخ ارز، بارش باران و برف در برخی استان‌ها که تاخیر در جابه‌جایی دام زنده یا گوشت قرمز ایجاد کرده و قیمت‌های غیرواقعی دام زنده در فضای مجازی باعث افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار شده است.

وی تصریح کرد: بر اساس قیمت دام زنده قیمت هر کیلوگرم لاشه گوسفندی و گوساله باید در بازار حدود ۲۰۰ هزار تومان به دست مردم برسد و قیمت‌های فعلی اجحاف به مصرف‌کنندگان است.

رییس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده با بیان اینکه ذخایر گوشت قرمز بخش دولتی و خصوصی کشور مطلوب است، گفت: اکنون شرکت پشتیبانی امور دام گوشت قرمز ذخایر خود را با قیمت‌های دولتی به بازار عرضه کرده تا بازار این محصول تنظیم شود.

پوریان اضافه کرد: البته ذخایر گوشت قرمز بخش خصوصی هم از شرایط مطلوبی برخوردار است که باید قبل از اینکه تاریخ مصرفشان به اتمام برسد این محصولات را به بازار عرضه کنند تا بازار این محصول به تعادل برسد.

وی بیان کرد: اکنون جمعیت دام زنده سبک و سنگین کشور از وضعیت خوبی برخوردار است و هیچ کمبودی در این زمینه نداریم، این در حالی است که اکنون فصل زایش‌های مجدد دام شروع شده است.

وی گفت: صادرات دام زنده دو هفته است که متوقف شده و با توجه به نوسان نرخ ارز در ایران قاچاق این محصول به کشورهای همسایه صرفه اقتصادی ندارد.

به گفته وی، اکنون قیمت دام زنده در عراق پایین تراز کشور ما است؛ بنابراین در کشورهای همسایه خریدار ندارد که قاچاق بتواند روی بازار این محصول اثرگذار باشد.

به گزارش ایرنا؛ طبق آمار وزارت جهاد کشاورزی امسال تولید بیش از یک میلیون تن گوشت قرمز در کشور پیش‌بینی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *