هفت هزار تن نهاده دامی در همدان بدنبال دستور رئیس قوه قضاییه تعیین تکلیف شد

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های دام خبر های طیور

سخنگوی دادگستری کل استان همدان گفت: به دنبال دستور بررسی فوری وضعیت سیلوی پشتیبانی امور دام شهرستان اسدآباد از سوی رئیس قوه قضاییه، هفت هزار تن نهاده دامی موجود در این محل تعیین تکلیف شد.

سید هادی مصطفوی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این میزان نهاده دامی در سیلویی واقع در اسدآباد نگهداری می شد که پس از بررسی ها و آزمایشات لازم منتقل شد.

وی اضافه کرد: یازدهم شهریور امسال رییس قوه قضاییه در تماس تلفنی با رئیس دادگستری استان همدان دستور بررسی فوری وضعیت سیلوی پشتیبانی امور دام شهرستان اسدآباد را صادر کرد.

سخنگوی دادگستری کل استان همدان بیان کرد: بنابراین بعد از بازدید از سیلو و بررسی های صورت گرفته نسبت به ترخیص کالا از این سیلو و انتقال آن به استان گلستان اقدام لازم صورت گرفت تا در اختیار یکی از واحدهای بزرگ تولیدکننده کالاهای اساسی قرار بگیرد.

مصطفوی با بیان اینکه کار انتقال این نهاده های دامی با هدف مصرف آن‌ها در بخش دام و طیور انجام شد،اظهار کرد: فراوری این میزان نهاده دامی نیازمند ظرفیت بالایی بود که این ظرفیت در همدان وجود نداشت.

وی ادامه داد: همچنین بنای تقسیم بندی و توزیع نهاده های دامی دپو شده در بخش های مختلف نبود بنابراین مقرر شد به صورت یکجا در اختیار یکی بزرگترین واحدهای تولید کالاهای اساسی در گلستان قرار گیرد.

این مقام قضایی تاکید کرد: باید فرایند اداری و اجرایی برای بهره گیری از نهاده های دامی تسهیل، تسریع و اصلاح شود تا شاهد در معرض آسیب قرار گرفتن نهاده های دامی در سیلو ها نباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *