مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی تغییر کرد

اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های طیور

رییس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران در حکمی «علی ابراهیمی» را به عنوان سرپرست اتحادیه، جایگزین «حبیب اسدالله نژاد» کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران، با توجه به افزایش قیمت گوشت مرغ در ماه های اخیر به دلیل افزایش هزینه های تولید، به تازگی قیمت مصوب مرغ زنده برای تولیدکنندگان ۵۲ هزارتومان و برای مصرف کنندگان ۷۳ هزارتومان تعیین شد درحالی که ۱۰ هزارتومان قیمت مصوب این محصول افزایش یافته است اما همچنان این محصول در بازار با قیمت هایی بین ۹۰ تا ۱۰۰ هزارتومان به فروش می رسد.

علیرغم تمامی نظارت های وزارت جهاد کشاورزی بر روند بازار این محصول عرضه مرغ در بازار کاهشی و روند فروش به شکل گران فروشی انجام می شود.

پیش از این مسئولان اتحادیه مرغداران گوشتی اعلام کرده بودند که به دلیل کاهش جوجه ریزی در اسفندماه اکنون با کمبود مرغ زنده روبرو هستیم همچنین به تازگی نیز با مشکل افزایش قیمت جوجه یکروزه و تاخیر در تخصیص نهاده های تولید روبرو هستند.

به همین منظور اخیرا سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در واکنش به موضوع گران فروشی گوشت مرغ در بازار و عدم تمایل فروشندگان مرغ با قیمت های مصوب اعلام کرد، در صورتی که مرغداران همکاری نداشته باشند اقدام به واردات این محصول از ترکیه می شود.

بنابراین «غلامحسین جافر» رییس هیات مدیره این اتحادیه به هیمن دلیل علی ابراهیمی نماینده پیشین مجلس را جانشین حبیب اسدالله نژاد کرده است.

در این حکم آمده است: نظر به مراتب تعهد و شایستگی علمی و تجربی جنابعالی، با تصویب هیات مدیره اتحادیه سراسری و تأیید سازمان مرکزی تعاون روستایی به موجب این حکم به عنوان سرپرست اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران منصوب می شوید.

با توجه به گستردگی بخش طیور گوشتی کشور و حساسیت های تولید و بازار آن و همچنین سیاست های وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر واگذاری اقدامات اجرایی در راستای تنظیم بازار مرغ کشور به اتحادیه ها انتظار می رود با استفاده از ظرفیت‌ های علمی و تجربی هیات مدیره و خبرگان بخش نسبت به ساماندهی امور ضمن تعامل با دستگاه های اجرایی و حلقه های بالاسری و پایین دستی زنجیره تولید گوشت مرغ همت گمارید.

پیش از این علی ابراهیمی سمت ریاست جهاد استان مرکزی، نمایندگی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و عضویت در هیات مدیره شرکت پشتیبانی امور دام کشور را در کارنامه خود داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *