روزانه ۹ تن تخم مرغ در سبزوار تولید می‌شود

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های طیور

رییس شبکه دامپزشکی سبزوار گفت: این شهرستان با بهره‌مندی از هفت واحد مرغداری تخم‌گذار روزانه ۹ تن تخم مرغ تولید و روانه بازار مصرف می‌کند.

دکتر برات‌الله زیدآبادی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این شهرستان یکی از قطب های اصلی تولید تخم مرغ در استان خراسان رضوی محسوب می شود.

وی افزود: بر مبنای آمار دریافتی شرکت تعاونی مرغداران مرغ تخمگذار، واحدهای فعال در شهرستان سبزوار، سال گذشته سه هزار و ۲۴۰ تن تخم مرغ تولید کرده اند.

رییس شبکه دامپزشکی سبزوار گفت: با توجه به غنا و ارزش بالای غذایی تخم مرغ، امکان فسادپذیری آن بالاست، لذا سلامت و بهداشت آن اهمیت ویژه ای دارد از این رو کارشناسان شبکه دامپزشکی به طور مستمر بر همه مراحل تولید، توزیع و عرضه تخم مرغ نظارت دارند.

دکتر زیدآبادی افزود: به شهروندان توصیه می شود به منظور ارتقای بهداشت عمومی و امنیت غذایی و جلوگیری از آلودگی زیستی، تخم مرغ مصرفی خود را تنها از مراکز مجاز که مبادرت به نگهداری آن در یخچال می کنند، خریداری کرده و از خرید تخم مرغ های بدون برچسب و تاریخ تولید و انقضا پرهیز کنند.

به گزارش ایرنا، شهرستان سبزوار سالانه با تولید بیش از ۲۵ هزار تن گوشت مرغ، تامین ‌کننده یک چهارم نیاز استان خراسان رضوی به این ماده پروتئینی است.

سبزوار از قطب های مهم تولید دام، طیور و آبزیان در خراسان رضوی است و ۳۵ درصد اشتغال این شهرستان در حوزه دامپروری و پرورش طیور است.

۲۵۰ واحد مرغداری گوشتی و تخم‌گذار، ۱۱ کارخانه خوراک دام و طیور و مراکز پرورش دام سبک و سنگین در حوزه دام و ماکیان شهرستان سبزوار فعالیت دارند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *