رشد ۴۰ درصدی واکسیناسیون علیه بیماری‌های دامی در مناطق صعب العبور کشور

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های دام

سخنگوی سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای رزمایش جهاد دامپزشکی تاکنون بیش از ۲ میلیون دز واکسیناسیون و ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار خدمت رایگان در مناطق صعب العبور عشایری و روستایی ارایه شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان دامپزشکی کشور، «امین اسدی» با بیان اینکه رزمایش جهاد دامپزشکی در ۲۲ استان کشور در حال اجراست افزود: اکنون شهرستان دشتی استان بوشهر یکی از مناطق عملیاتی این رزمایش است که تیم های قرارگاه محرومیت زدایی سازمان دامپزشکی کشور و بسیج سازندگی سپاه در حال اجرای آن هستند.

وی اظهارداشت: این عملیات برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های شایع تب برفکی و سیاه زخم در حال انجام است که طی دو روز بالغ بر ۵۰ هزار راس دام ایمن سازی شده‌اند.

وی تصریح کرد: مرحله دوم این رزمایش در نیمه دوم بهمن ماه در یکی دیگر از شهرستان‌های صعب العبور استان بوشهر با بیش از ۳۵۰ هزار راس دام ادامه می‌یابد.

سخنگوی سازمان دامپزشکی کشور گفت: البته در کنار این رزمایش دوره‌های آموزشی برای دامداران جهت رعایت بهداشت دام، فراورده های خام دامی و بیماری های مشترک بین انسان و دام ارایه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *