تولید تخم مرغ در قزوین ۲۱ درصد رشد داشته است

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های طیور

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: تولید تخم مرغ در واحدهای مرغداری این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد رشده داشته است.

علی رمضانپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: امسال ۹۷ هزار و ۹۰۰ تن تخم مرغ در مرغداری های این استان تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل مبنی بر ۸۱ هزار تن، با رشد ۲۱ درصدی همراه است.

وی به عملکرد تولید تخم مرغ در ماه گذشته پرداخت و تصریح کرد: در بهمن ماه امسال هشت هزار و ۱۵۰ تن تخم مرغ در این استان تولید شده که در مقیاس ماهانه نیز با افزایش چشمگیری همراه هستیم.

به گفته این مسوول، پیش بینی می شود تا پایان سال جاری بیش از ۱۰۰ هزار تن تخم مرغ در استان قزوین تولید شود که ۲۰ درصد آن در داخل استان مصرف شده و مازاد مصرف برای استان‌ها دیگر ارسال می‌شود.

رمضانپور یادآور شد: در حال حاضر ۶۸ واحد مرغ تخمگذار در استان قزوین فعال است که ظرفیت تولید آنها هشت میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه است.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: شهرستان آبیک در استان قزوین به لحاظ داشتن تعداد بالای واحدهای مرغداری، به عنوان قطب تولید تخم مرغ در منطقه محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *