توقیف شناورهای متخلف در آب های شهرستان مرزی قشم

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های دام

فرمانده پایگاه دریابانی قشم از توقیف سه فروند شناور حامل دام زنده و مقادیری کالای قاچاق با تلاش مرزبانان این پایگاه در آب‌ های این شهرستان مرزی خبر داد.

سرهنگ صفر متاجی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرزبانان پایگاه دریابانی قشم، هنگام گشت زنی و کنترل مرزهای آبی منطقه، سه فروند شناور حامل دام زنده و مقادیری کالای قاچاق را مشاهده و بی درنگ شناورهای یادشده را تحت تعقیب قرار دادند.

وی ادامه داد: در این عملیات تعقیب و گریز دریایی مرزبانان با تنگ کردن عرصه بر قاچاقچیان آنها را ناچار به توقف کردند.

فرمانده پایگاه دریابانی قشم با اشاره به دستگیری ۶ قاچاقچی و توقیف سه فروند قایق تندرو در این عملیات توضیح داد: در بازرسی از شناورهای توقیفی ۹۸ راس دام قاچاق از نوع گوسفند و ۴۸۰ قول البسه به ارزش ۱۴ میلیارد و ۴۳۱میلیون ریال کشف و ضبط شد.

سرهنگ متاجی اضافه کرد: دریادلان پایگاه دریابانی قشم با قاطعیت و اشراف کامل بر مرزهای آبی این خطه از میهن اسلامی نظارت کامل دارند و مقابله با قاچاق دام زنده، قاچاق سوخت و برخورد با افراد سودجو را در دستور کار خود قرار داده‌ اند.

به گزارش ایرنا، خلیج فارس با گستره نزدیک به ۲۳۷ هزار و ۴۷۳ کیلومتر مربع بین ۲۴ تا ۳۰ درجه و ۳۰ دقیقه عرض شمالی و ۴۸ تا ۵۶ درجه و ۲۵ دقیقه طول شرقی از نصف‌النهار گرینویچ واقع شده است.

استان هرمزگان با دارا بودن بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز دریایی از سواحل شرق استان (جاسک) در دریای عمان تا سواحل نیلگون خلیج فارس در شرق استان (پارسیان) و برخورداری از جزایر ۱۴ گانه خلیج فارس، یکی از مهم ترین و راهبردی ترین استان های ایران است.

جزیره قشم با مساحتی معادل هزار و ۴۹۱ کیلومتر مربع به عنوان بزرگترین جزیره‌ خلیج فارس شناخته می شود.

این جزیره تا ساحل بندرعباس حدود ۲۰ کیلومتر فاصله داشته و دارای طول جغرافیایی ۸۸/۵۵ درجه و عرض جغرافیایی ۸۹/۲۹ درجه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *