۱۲۷ تُن گوشت قرمز منجمد در بازار آذربایجان غربی توزیع شد

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های دام

مدیر شرکت پشتیبانی امور دام آذربایجان غربی گفت: ۱۲۷ تُن گوشت منجمد قرمز (گوسفند و گوساله) با قیمت مصوب دولتی در سطح بازار این استان توزیع شد.

داود قربان نژاد روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به نوسانات افزایشی در قیمت گوشت قرمز و اهتمام ویژه دولت در تامین سبد پروتئین خانوار با قیمت مناسب، سازمان جهاد کشاورزی نسبت به توزیع گسترده گوشت قرمز منجمد با قیمت مناسب در بازار اقدام کرده است.

مدیر شرکت پشتیبانی امور دام آذربایجان غربی اظهار کرد: این اقدام با هدف کمک به اقشار آسیب پذیر توزیع شده است و گوشت گوساله و گوسفند منجمد از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های مصرف و اصناف توزیع شد و این روند همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه گوشت قرمز منجمد گوسفند و گوساله به اندازه کافی در سردخانه‌های استان ذخیره شده است، گفت: هم اینک توزیع گوشت‌ منجمد از طریق کامیون‌های یخچال دار در مناطق مختلف استان با اولویت مناطق حاشیه‌ای در حال انجام است.

قربان نژاد در خصوص قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز منجمد تنظیم بازاری برای مصرف کننده، ادامه داد: قیمت هر کیلوگرم گوشت ران منجمد گوساله برای مصرف کننده ۱۵۵ هزار تومان، گوشت سردست و گردن منجمد ۱۵۰ هزار تومان، قلوه گاه ۱۳۰ هزار تومان و راسته نیز ۱۶۰ هزار تومان است.

وی اضافه کرد: قیمت هر کیلوگرم ران گوسفندی منجمد نیز ۱۵۵ هزار تومان، گوشت کف دست ۱۴۵ هزار تومان، گوشت گردن ۱۳۵ هزار تومان، گوشت راسته ۱۴۰ هزار تومان و گوشت قلوه گاه ۱۳۰ هزار تومان تعیین و براساس آن عرضه می‌شود.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی با بیش از سه میلیون نفر جمعیت، دارای بیش از هشت میلیون دام سبک و سنگین و انواع مرغ و ماکیان است و سالانه با این حجم دام و میزان تولید، یکی از قطب‌های دامپروری و تولید گوشت قرمز و سفید در کشور محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *