کمبود مرغ در گیلان نداریم

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های طیور

رئیس جهاد کشاورزی گیلان، با بیان اینکه هیچگونه خللی در حوزه تولید مرغ نداریم، خاطرنشان کرد: برنامه های تولید پیش می رود و میزان جوجه ریزی به اندازه کافی بوده و هم اکنون گله های در حال پرورش بیش از ۱۷.۵ میلیون قطعه است.

صالح محمدی، با اشاره به دریافت گزارشات مردمی مبنی بر کمبود مرغ در بازار و فروش به قیمت بالاتر از نرخ مصوب در استان گیلان طی روزهای اخیر، اظهار کرد: گیلان یکی از استان های تاثیرگذار در حوزه تولید مرغ بوده و علاوه بر تامین نیاز استان، معین سایر استان ها نیز هستیم.

وی با بیان اینکه طبق آخرین مصوبه کارگروه ستاد تنظیم بازار گیلان قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ ۷۳ هزار تومان تعیین و ابلاغ شده است، افزود: این افزایش نرخ ناشی از شرایط حاکم بر صنعت طیور بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در گفت وگوی خبری باران، با بیان اینکه هیچگونه خللی در حوزه تولید مرغ نداریم، خاطرنشان کرد: برنامه های تولید پیش می رود و میزان جوجه ریزی به اندازه کافی بوده و هم اکنون گله های در حال پرورش بیش از ۱۷.۵ میلیون قطعه است.

محمدی از کشتار روزانه ۵۰۰ تا ۵۵۰ تن مرغ در استان خبر داد و بیان کرد: این میزان تولید متناسب با نیاز استان است که در ایام گردشگرپذیری افزایش می یابد.

وی با اشاره به شرایط روزهای گذشته بازار مرغ، بیان کرد: جلسات متعددی با دستگاه های مرتبط از جمله جهاد کشاورزی و صمت و تعزیرات و بسیج اصناف و… برگزار شده و متعهد بر نظارت بیشتر شدیم و مردم نگران کمبود مرغ نباشند.

رئیس جهاد کشاورزی گیلان از هم استانی ها خواست هرگونه افزایش قیمت مرغ را با شماره ۱۲۴ صمت یا ۱۳۵ تعزیرات در میان بگذارند و گفت: از امروز بازدیدهای میدانی مقابله با گرانفروشی تشدید می شود و با متخلفین برخورد می کنیم.

وی با اشاره به تغییرات قیمت مرغ در استان های همجوار، اضافه کرد: احتمالا این تغییرات بر استان ما اثر گذاشته، اما به اندازه کافی تولید داریم و بازرسی ها را ادامه دارد تا بازار به ثبات لازم برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *