چهار میلیون و ۸۰۰ هزار کیلوگرم انواع فرآورده های خام دامی از لرستان صادر شد

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های دام خبر های طیور

مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه بیش از چهار میلیون و ۸۰۰ هزار کیلوگرم انواع فرآورده‌های خام‌ از این استان به کشورهای خارجی صادر شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی لرستان، دکتر مصطفی زبردست روز شنبه اظهار داشت: صادرات فرآورده‌های خام دامی شامل پا و پنجه مرغ، پودر آب پنیر، خوراک آبزیان و شیر خشک از استان بوده است.

وی بازار هدف فرآورده های خام دامی را کشورهای جنوب شرق آسیا، چین، ویتنام، هنگ کنگ، آذربایجان، عراق، سوریه و افغانستان عنوان کرد.

مدیرکل دامپزشکی لرستان یادآور شد: با توجه به اقدامات صورت گرفته در حوزه استانداردسازی کارخانجات فراوری فرآورده‌های خام دامی و در جهت حضور محصولات تولیدی استان در بازارهای جهانی از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۲ میلیون کیلوگرم پا و پنچه مرغ و بیش از ۱۷۶ هزار کیلوگرم پودر آب پنیر، ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار کیلوگرم خوراک آبزیان و ۲۵۰۰۰ کیلوگرم شیر خشک از استان به سایر کشورها صادر شده است.

زبردست تاکید کرد: با توجه به اینکه در خیلی از صنایع وابسته به دام با مازاد تولید در داخل استان مواجه هستیم در جهت حمایت از تولید کنندگان شرایط صادرات در استان تسهیل و فرآورده‌های خام دامی با فراهم کردن الزامات بهداشتی کشورهای مقصد تحت نظارت کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان به سایر کشورها صادر می‌شوند.

به گفته مدیرکل دامپزشکی لرستان رعایت الزامات بهداشتی در واحدهای تولیدی همچنین پذیرش دستورالعمل‌ها و استانداردهای کشورهای هدف نقش بسیار مهمی در توسعه و استمرار صادرات دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *