ساخت کشتارگاه دام سبک در ششتمد خراسان رضوی ضروری است

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های دام

فرماندار ششتمد گفت: این شهرستان خراسان رضوی یکی از قطب‌های پرورش دام در غرب استان است و ساخت کشتارگاه دام سبک در این منطقه یکی از ضروریات است.

حسین ایثارگر روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از مطالبات مردم شهرستان ششتمد برای تامین گوشت باکیفیت و بهداشتی، راه اندازی کشتارگاه دام سبک است.

وی تصریح کرد: به منظور ساخت کشتارگاه دام سبک، در نشست های مختلف کمیته بهداشت با شهرداری و شورای اسلامی شهر ششتمد مکاتبه شده است اما تاکنون اقدام موثری در این خصوص صورت نگرفته است.

رییس شبکه دامپزشکی ششتمد گفت: این شهرستان با بهره‌مندی از ۱۴۵ هزار راس دام سبک به عنوان یکی از قطب های منطقه در زمینه تولید گوشت قرمز مورد توجه است.

دکتر ولی‌الله جغتایی افزود: با هدف افزایش ضریب سلامت گوشت قرمز، تکمیل چرخه آن و ارتقای سلامت بهداشت عمومی احداث کشتارگاه دام سبک برای این شهرستان مورد نیاز است.

وی تصریح کرد: هم اینک ۶ واحد قصابی در شهرستان ششتمد فعال است که به حالت اضطرار و موقت فرایند کشتار و ذبح دام را انجام می دهند که نظارت های بهداشتی شبکه دامپزشکی به صورت کامل و جامع بر آنها صورت نمی گیرد.

دکتر جغتایی گفت: با توجه به اهمیت تامین گوشت سالم و بهداشتی و مطابق با استانداردهای تعریف شده برای حفظ سلامت شهروندان، انتظار می رود شهرداری مکانی هر چند موقت را با حداقل امکانات بهداشتی اولیه برای راه اندازی کشتارگاه فراهم سازد.

شهرستان ششتمد در ۲۵۰ کیلومتری غرب مشهد دارای ۱۴۵ هزار رأس دام سبک و هزار و ۲۰۰ هزار رأس دام سنگین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *