راهکار فرانسه برای مقابله با افزایش قیمت تخم‌مرغ

اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های اقتصادی خبر های بین المللی خبر های طیور مهم ترین خبر ها

افزایش قیمت تخم‌مرغ، صنایع غذایی فرانسه را مجبور به تغییر دستور غذا می‌کند.

به گزارش ایسنا، تولیدکنندگان تخم‌مرغ اظهار کردند که افزایش بیش از دو برابری قیمت تخم‌مرغ در فرانسه به دلیل افزایش هزینه‌های خوراک و انرژی و کمبود منابع پس از بدترین بحران آنفولانزای پرندگان، برخی از شرکت‌های مواد غذایی را بر آن داشته تا تولید خود را کاهش یا دستورالعمل‌ها را تغییر دهند.

اتحادیه‌ اروپا و ایالات‌متحده یکی از بدترین بحران‌های آنفولانزای پرندگان را در سال جاری تجربه کرده‌اند و دهها میلیون طیور در هر منطقه معدوم شده است. به همین دلیل، انتظار می‌رفت تولید جهانی تخم مرغ که در سال ۲۰۲۱ به ۱۵۰۰ میلیارد رسید، برای اولین‌بار در تاریخ امسال به دنبال کاهش ۴.۶ درصدی در ایالات‌متحده، کاهش سه درصدی در اتحادیه اروپا و افت هشت درصدی در فرانسه کاهش یابد.

کارشناسان اظهار کردند که این شرایط، تا به حال سابقه نداشته است و در بحران‌های قبلی، به ویژه از ایالات‌متحده به واردات روی می‌آوردیم اما امسال وضعیت همه جا بد است.  بعضی از شرکت‌ها که نمی‌توانند از افزایش قیمت عبور کنند، تغییر دستور العمل‌ها را شروع کرده‌اند یا خطوط تولید را متوقف کرده‌اند.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت تخم‌مرغ در سوپرمارکت‌های فرانسه از ابتدای سال تاکنون حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش یافته است اما قیمت تخم‌مرغ صنعتی در بازار فرانسه که با عرضه و تقاضا مرتبط است، بیش از دو برابر قیمت آن در ابتدای سال و حدود ۶۵ درصد بالاتر از میانگین قیمت بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *