۸۰ تیم دامپزشکی بر فعالیت واحدهای عرضه فرآورده های دامی آذربایجان غربی نظارت دارند

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های دام خبر های طیور

مدیر کل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: ۸۰ تیم دامپزشکی در طرح تشدید نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروزی و ماه مبارک رمضان در استان اما ه باش بوده و بر فعالیت واحدهای عرضه و تولید گوشت و فرآورده های دامی نظارت دارند.

سید امید خلیل زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ین اکیپهای بازرسی بهداشتی دامپزشکی از ۱۹اسفند تا ۲۲فروردین برای نظارت بر مراکز عرضه انواع فرآورده های خام دامی به اجرا گذارده خواهد شد.

وی ادامه داد: به منظور کنترل بهداشتی انواع گوشت و فرآورده های خام دامی در مراکز عرضه، رستورانها و غذاخوریهای فعال در ایام تعطیلات نوروزی و ماه مبارک رمضان اکیپ بازرسی بهداشتی دامپزشکی با بکارگیری نزدیک به ۸۰ نفر از ناظرین بهداشتی دامپزشکی در دو شیفت کاری در استان آذربایجان غربی فعالیت می کنند.

وی اضافه کرد: دامپزشکی در راستای وظایف بهداشتی خود، وظیفه نظارت بهداشتی بر تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی اعم از شیر، گوشت سفید و قرمز، تخم مرغ، عسل و سایر فراورده ها از مزرعه تولید تا سفره مصرف را به عهده دارد و با هرگونه فعالیت غیر بهداشتی با منشاء دامی در همه مراحل برخورد خواهد شد.

خلیل زاده افزود: با توجه به خطر انتقال بیماری‌های مختلف در اثر عرضه غیر بهداشتی فرآورده‌های خام دامی، از همه شهروندان در خواست کرد از خرید گوشت مرغ یا قطعات ران و سینه فاقد بسته بندی، گوشت قرمز فاقد مهر دامپزشکی، گوشت از پیش چرخ شده، آلایش مرغ بدون بسته‌بندی و یا فرآورده‌های خام دامی دارای بسته‌بندی با برچسب مخدوش خودداری نموده و هنگام خرید موارد بسته‌بندی به تاریخ تولید، انقضا و کد بهداشتی دامپزشکی توجه نمایند.

وی گفت: ستاد اجرایی نظارت بهداشتی ویژه ایام تعطیلات نوروزی مستقر در اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی با شماره تماس ۲۷۷۸۷۰۱– ۰۴۴۳ و سامانه ارتباطی ۱۵۱۲ و شبکه دامپزشکی شهرستان ارومیه با شماره تماس ۳۲۴۲۶۸۴۸ -۰۴۴ از ساعت هشت صبح تا ۱۴ و از ساعت ۱۴ تا ۲۰ عصر آماده دریافت و ارائه هرگونه راهنمایی و پاسخگویی به سئوالات شهروندان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *