کنگره ملی و بین‌المللی علوم دامی ایران در البرز برگزار می‌شود

اخبار داخلی اخبار علمی جدیدترین خبر ها خبر های دام خبر های طیور نمایشگاه ها و همایش ها

دبیر اجرایی دهمین کنگره ملی و دومین کنگره بین المللی علوم دامی ایران گفت: کنگره ملی و بین‌المللی علوم دامی ایران طی روزهای هشتم و نهم شهریور ماه جاری در دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران مستقر در کرج برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، دکترفرهنگ فاتحی روز شنبه چهارم شهریور هدف از برگزاری این کنگره ملی و بین المللی را انتقال یافته های علمی نوین و ترویج آن در بدنه عملیاتی و اجرایی کشور برشمرد و افزود: همچنین ارتقای روابط بین بخش صنعت و دانشگاه از دیگر اهداف برگزاری این رویداد علمی است.

وی اظهار کرد: این کنگره در محورهای مختلف علمی همچون ژنتیک و اصلاح نژاد دام و طیور، تغذیه دام و طیور، فیزیولوژی دام و طیور، مدیریت و بهداشت دام و طیور، رفاه- جایگاه و تجهیزات دام و پرورش زنبور عسل و کرم ابریشم برگزار می شود.

وی با بیان اینکه فرصت ارسال مقالات به این کنگره از اول فروردین ماه سال گذشته تا ۱۵ خرداد ماه سال جاری بوده است، گفت: به دبیرخانه این کنگره ۵۷۰ مقاله رسید که از این میان ۴۰ مقاله از کشورهای آمریکا، آلمان، اسپانیا، فرانسه و ترکیه رسیده است.

فاتحی حدود ۲۰ سخنران کلیدی را از خارج از کشور اعلام کرد و افزود: از مقالات رسیده به دبیرخانه ۴۸۰ مقاله پذیرفته شد که ۷۰ مقاله به صورت سخنرانی و مابقی به صورت پوستر ارایه خواهد شد.

یکی از برنامه های جنبی این کنگره برگزاری نمایشگاه آخرین دستاوردها در حوزه صنعت دام و طیور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *