کشف بیش از ۴۵ قلم داروی دامی فاقد مجوز در خراسان جنوبی

اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های دام خبر های طیور مهم ترین خبر ها

 رئیس اداره تشخیص و درمان دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: بیش از ۴۵ قلم داروی تاریخ گذشته و فاقد مجوز دامی از ابتدای سال در خراسان جنوبی کشف و جمع‌آوری شد.

فاطمه صباغ زاده با اشاره به اهمیت نظارت دائم بر فعالیت داروخانه‌های دامپزشکی، امروز پنج شنبه ۲۴ شهریور به رسانه‌های گروهی گفت: از آنجا که رعایت نکردن موازین علمی، فنی و بهداشتی در عرضه و مصرف داروهای دامی می‌تواند ضررهای جدی بر سلامت جامعه و اقتصاد کشور وارد کند، همه داروخانه‌های دامپزشکی خراسان جنوبی تحت نظارت مستمر اداره‌کل دامپزشکی استان قرار دارند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: نظارت بر تهیه، توزیع و مصرف انواع داروها، واکسن‌ها و سموم مورد استفاده در دام و طیور از مهمترین وظایف دامپزشکی است که به طور مستمر توسط کارشناسان اداره تشخیص و درمان استان انجام می شود.

صباغ زاده با تاکید بر این که برخی از افراد فرصت طلب و سودجو، اقدام به فروش و عرضه برخی از داروهای دامی با قیمت پایین می‌کنند، گفت: بخش اعظمی از این داروها قاچاق و تقلبی و خارج از شبکه مجاز وارد کشور شده است که در بسیاری از موارد عوارض پس از مصرف دارند و لازم است دامداران و مرغداران نسبت به این موضوع توجه جدی کنند.

رئیس اداره تشخیص و درمان دامپزشکی خراسان‌ جنوبی به دامداران و مرغداران استان گفت: در این راستا بیش از ۴۵ قلم داروی تاریخ گذشته و فاقد مجوز دامی از ابتدای سال در خراسان جنوبی کشف و جمع‌آوری شد.

وی توصیه کرد: انواع داروهای دامپزشکی، مواد بیولوژیک، واکسن، سموم و مواد ضد عفونی کننده را فقط با تجویز دامپزشکان و از داروخانه‌ها و مراکز مجاز دامپزشکی تهیه و در موقع خرید به تاریخ تولید، تاریخ انقضاء و پروانه بهره برداری و مجوز صادره از دامپزشکی توجه کنند.

صباغ زاده یادآور شد: نظارت بر عملکرد شرکت‌های پخش دارو و واکسن و همچنین داروخانه‌های سطح استان به صورت مستمر در حال انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *