پرداخت ۶ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای دامی فامنین

اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های اقتصادی خبر های دام خبر های طیور مهم ترین خبر ها

مدیر جهادکشاورزی شهرستان فامنین از پرداخت شش میلیارد تومان تسهیلات بانکی در قالب سرمایه در گردش مردمی سازی یارانه‌ها به واحدهای دامی این شهرستان از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت: این میزان تسهیلات به ۱۷۲ واحد دام و طیور و آبزیان متقاضی سطح شهرستان فامنین پرداخت شده‌است.

منصور خزایی در گفت‌وگو با ایسنا، تولیدات دامی سالیانه این شهرستان را ۳۰ هزار و ۳۶۱ تن برشمرد و افزود: تولیدات دامی این شهرستان شامل تولید گوشت قرمز، شیر، تخم مرغ، شترمرغ، گوشت مرغ بومی، تولید گوشت ماهی و عسل بوده که از این میزان تولیدات ۱۶۹۴ تن به تولید سالیانه گوشت قرمز اختصاص دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر در بحث تولید گوشت قرمز ۱۶ واحد صنعتی گوساله پرواری با ۲۱۹۵ رأس دام و ۱۰ واحد صنعتی گوسفند داشتی با ۷۴۱۰ رأس دام در شهرستان فعالیت دارند.

خزایی تعداد دامداری‌های کوچک روستایی این شهرستان را هم ۴۹۸ واحد برشمرد و یادآور شد: ۲۸ واحد صنعتی گاو شیری با ظرفیت ۲۵۳۰ رأس دام در شهرستان فعال بوده و سالیانه به طور میانگین شهرستان فامنین دارای ۲۶ هزار و ۲۲۰ تن تولید شیر خام است.

وی در ادامه از فعالیت چهار میدان صنعتی عرضه دام در این شهرستان خبر داد و گفت: ظرفیت این تعداد واحد صنعتی میدان عرضه دام در زمینه دام سبک ۹۵۰ رأس و در زمینه دام سنگین ۲۵۰ رأس دام  است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان فامنین در پایان با اشاره به تولید سالیانه ۴۱ تن گوشت مرغ بومی و ۱۸۰۰ تن تخم مرغ در این شهرستان فامنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک واحد مرغداری صنعتی ۱۰۰ هزار قطعه‌ای در شهرستان دارای فعالیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *