پذیرش چهار ایده فناورانه در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان خرم‌آباد

پذیرش چهار ایده فناورانه در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان خرم‌آباد

اخبار داخلی اخبار علمی جدیدترین خبر ها خبر های دام خبر های طیور مهم ترین خبر ها

رئیس پارک علم و فناوری لرستان از پذیرش چهار ایده فناورانه در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان خرم‌آباد خبر داد.

دکتر فرهاد نامداری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در مجموع درخواست‌های جذب و پذیرش تعداد چهار ایده فناوری با حضور مدیران این واحدها طرح و مورد بررسی قرار گرفت و با استقرار آن‌ها در مرکز رشد موافقت شد.

وی عنوان کرد: ایده‌های پذیرش شده در این مرکز در حوزه‌های «اسیدآمینه‌های ضروری لیزین و متیونین مورد نیاز خوراک دام، طیور و آبزیان به روش زیست‌فناوری میکروبی»، «شامپو گیاهی»، «سیستم مانیتورینگ باتری سلول‌های خورشیدی»، «ساخت تجهیزات ماشین‌آلات مورد نیاز صنعتی و شیلات» هستند که به‌صورت رسمی فعالیت خود را در این مرکز آغاز می‌کنند.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان یادآور شد: همچنین طرح‌های «ساخت تولید تجاری دهانشویه» و «سامانه هوشمند و هدفمند تبلیغات و بازاریابی در فضای مجازی (شبکه های اجتماعی)»، با توجه به کسب امتیازات لازم، از مرحله رشد مقدماتی به مرحله رشد ارتقاء یافتند.

 نامداری افزود: با توجه به نتایج ارزیابی عملکرد سالیانه، یک واحد فناور به دلیل عملکرد غیرقابل قبول و عدم کسب امتیازات لازم از مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان خرم‌آباد خروج ناموفق یافت.

وی گفت: همچنین استقرار یک واحد فناور که در حال طی مراحل رشد خود بود و در این مرحله پیشرفت قابل قبولی داشته به مدت یکسال تمدید شد.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان تصریح کرد: در راستای تحقق شعار «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین»، پارک از ایجاد و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور حمایت خواهد کرد.

نامداری  با بیان اینکه در حال حاضر ۳۱ شرکت دانش‌بنیان در لرستان فعالیت دارند، بیان کرد: از مجموع ۳۱ شرکت، ۱۹ شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری لرستان مستقر هستند.

وی  با بیان اینکه همچنین ۱۵۴ واحد فناور در پارک علم و فناوری و مراکز رشد وابسته در استان مستقر هستند، خاطرنشان کرد: عمده فعالیت این واحدها گیاهان دارویی، برق و الکترونیک، تجهیزات پزشکی، دارو و فراورده‌های حوزه تشخیص و درمان، کشاورزی و صنایع غذایی، فناوری‌های شیمیایی، ماشین‌آلات پیشرفته و فناوری اطلاعات و ارتباطات(IT) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *