وجود مشکلات عدیده تامین علوفـه مورد نیاز دامداری ها در گیلان  

اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های دام

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: تأمیـن علوفـه مـورد نیاز دامداری ها در استان با مشـکلات عدیده ای همراه است.

 صالح محمدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه لازم است زنجیره های تولید در صنعت دام گیلان تقویت شوند،اظهار کرد: تکمیل حلقه‌ها و زنجیره‌ تولید در صنعت دام و طیور گامی مهم در راستای تامین امنیت غذایی و توسعه پایدار است.

 وی افزود: نقش آفرینی تشکل ها در ایجاد و تقویت زنجیره های تولید در صنعت دام و طیور از مرحله تامین خوراک تا تولید و بازار رسانی ضروری است و باید گامهای موثرتری در این زمینه برداشته شود.

 محمدی ادامه داد: توسـعه کشـت گیاهـان علوفه ای از قبیل تریتیکاله به صورت کشـت دوم در شـالیزارهای برنج میتواند راهکاری مفید برای حل تأمیـن علوفـه مـورد نیاز دامداری ها در استان گیلان باشـد.

وی با بیان این که زنجیره‌ها در صنعت گوشت مرغ راه اندازی شده است، اظهار کرد: ایجاد چنین زنجیره هایی موجب تقویت صنعت دام استان نیز می شود.

رییس سازمان چهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه گیلان ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد که تاکنون در بیش از ۸۵ درصد از این شالیزارها برنج برداشت شده است، تصریح کرد: برنامه ریزی شده است کشـت گیاهـان علوفه ای از قبیل تریتیکاله به صورت کشـت دوم در شـالیزارهای استان امسال بیش از سال گذشته انجام شود و توصیه های لازم در این خصوص به کشاورزان صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *