میزان جوجه‌ریزی در چهارمحال و بختیاری کاهش پیدا کرد

میزان جوجه‌ریزی در چهارمحال و بختیاری کاهش پیدا کرد

اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های طیور مهم ترین خبر ها

مدیر طیور سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: افزایش قیمت مرغ، موجب کاهش تقاضا شد، بنابراین میزان جوجه‌ریزی نیز متناسب با تقاضا در استان تا حدودی کاهش پیدا کرده است.

رضا رحمانی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه مشکلی بابت تولید مرغ و جوجه‌ریزی در چهارمحال و بختیاری و بختیاری وجود ندارد، اظهار کرد: در تیرماه سال‌جاری با کاهش جوجه‌ریزی در استان به‌علت کاهش تقاضا مواجه بودیم، اما در مردادماه وضعیت جوجه‌ریزی مطلوب بود.

مدیر طیور سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه افزایش قیمت مرغ به‌علت اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها بود، افزود: افزایش قیمت مرغ، موجب کاهش تقاضا شد، بنابراین میزان جوجه‌ریزی نیز متناسب با تقاضا در استان تا حدودی کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه قیمت مصوب مرغ توسط دولت ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده است، گفت: اما اکنون به‌علت تولید بالاتر از نیاز، مرغ با قیمت ۵۷ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار چهارمحال و بختیاری عرضه می‌شود و این مسئله باعث ایجاد ضرر و زیان برای مرغداران می‌شود، اما اجازه ندادیم جوجه‌ریزی در مرغداری‌ها متوقف شود.

رحمانی با اشاره به اینکه در گذشته روزانه بین ۸۰ تا ۹۰ تن مرغ در چهارمحال و بختیاری کشتار و مصرف می‌شد، بیان کرد: اکنون میزان کشتار مرغ  در استان ۵۰ تا ۶۰ تن و مازاد  بر نیاز استان است.

مدیر طیور سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری در پایان عنوان کرد: مشکلی بابت تولید و جوجه‌ریزی در استان وجود ندارد، صادرات مرغ می‌تواند کمک‌کننده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *