محدودیتی برای واردات دام پرواری از مرزهای سیستان و بلوچستان وجود ندارد

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های دام

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شرایط مطلوبی برای واردات دام پرواری از مرزهای استان مهیاست و سرمایه‌گذاران می‌توانند بدون هیچ مانعی در این حوزه سرمایه‌گذاری کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد کرمی روز دوشنبه در نشست با مدیران سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: هیچ مانعی برای سرمایه‌گذاری در حوزه واردات دام پرواری وجود ندارد و با توجه به شرایط ویژه‌ای که برای واردات دام ایجاد شده متقاضیان می‌توانند در حوزه واردات دام پرواری و مولد در سیستان و بلوچستان سرمایه‌گذاری کنند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه در ماه‌های پایانی سال میزان عرضه و تقاضای گوشت در بازار کشور تطابق ندارد بنابراین از اکنون سرمایه‌گذاران می‌توانند با ورود به این عرصه و واردات دام پرواری بازار گوشت مورد نیاز کشور را به دست گیرند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این استان باید به هاب دام منطقه تبدیل شود، افزود: سیستان و بلوچستان می‌تواند علاوه بر تامین گوشت مورد نیاز کشور عرصه‌ای برای واردات دام و سپس صادرات دام به کشورهای دیگر باشد که در این باره نیز رایزنی‌هایی با کشورهای هدف صورت گرفته و در این زمینه محدودیتی وجود ندارد.

وی افزود: علاوه بر این تجار می توانند هم از طریق پاکستان و هم از طریق افغانستان شتر وارد کنند و سیستان و بلوچستان می‌تواند عرصه‌ای برای پرورش شتر باشد.

کرمی گفت: کشتارگاه‌های سیستان و بلوچستان باید به تجهیزات و فناوری‌های روز در حوزه فرآوری محصولات دامی و بسته‌بندی مجهز شوند تا بتوانند نقش تاثیرگذاری در حوزه تامین گوشت کشور داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *