خرید مرغ مازاد توسط اتحادیه‌ مرغداران مازندران شروع شد

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های اقتصادی خبر های طیور

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از آغاز خرید مازاد مرغ تولیدی با پرداخت ۹۰ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره توسط اتحادیه مرغداران استان خبرداد .

حسن عنایتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اظهار این که تسهیلات با سود ۱۰ درصد از محل اعتبارات بانک کشاورزی استان در اختیار اتحادیه مرغداران قرار گرفت، افزود: در راستای حمایت از مرغداران و تولیدکنندگان صنعت طیور، خرید مرغ مازاد بر تولید ،مرغداران استان توسط اتحادیه مرغداران مازندران انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: مرغداران می توانند با مراجعه به اتحادیه مرغداران شهرستان ،مرغ‌های مازاد را تحویل دهند.

عنایتی گفت: این طرح برای حمایت از مرغداران در تمامی شهرستان‌های استان اجرایی شده است.

وی افزود :سازمان جهاد کشاورزی مازندران با توجه به سیاست وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر واگذاری امور از تولید تا بازار محصولات کشاورزی به بخش خصوصی، اتحادیه‌ها و تشکل‌های بخش کشاورزی، موضوع خرید مرغ به اتحادیه مرغداران واگذار شد.

بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد که به دلیل افزایش عرضه قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در بازار بین ۵۴تا ۵۶ هزار تومان به فروش می رسد، در حالی که نرخ مصوب این محصول برای مصرف‌کنندگان حدود ۶۰ هزار تومان در مازندران است.

طبق آمار استان مازندران با داشتن حدود ۲ هزار و ۲۰۰ واحد مرغداری سالانه افزون بر ۲۸۰هزار تن گوشت مرغ تولید می کند و سرانه مصرف این فراورده پروتئینی در این خطه شمال کشور نیز حدود ۲۳ کیلوگرم برای هر نفر است.

طبق آمارهای وزارت جهاد کشاورزی سالیانه بین ۲.۵ تا ۲.۷ میلیون تن گوشت مرغ در کشور تولید و به بازار عرضه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *