تمامی ظرفیت‌ها برای ساماندهی خرید مرغ مازاد هرمزگان به کار گرفته شد

اخبار استانی اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های طیور

رییس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان با تاکید بر توجه ویژه نسبت به اعمال مدیریت منطقی بر حلقه‌های زنجیره تولید مرغ در استان گفت: تمامی ظرفیت‌ها برای ساماندهی خرید مرغ تولیدی مازاد استان به کارگرفته شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عباس مویدی روز چهارشنبه در نشست ساماندهی وضعیت خرید مرغ مازاد تولید شده در استان با تشریح وضعیت فعلی تولید مرغ هرمزگان اظهار کرد: باتوجه به وظایف تعریف شده برای اتحادیه مرغداران لازم است نسبت به اعمال مدیریت منطقی بر تمامی حلقه های زنجیره تولید مرغ در هرمزگان توجه ویژه‌ شود.

وی در ادامه گام نخست در مدیریت تولید مرغ هرمزگان را ارائه برنامه جوجه ریزی در واحدهای مرغداری بر مبنای کار کارشناسی عنوان کرد و افزود: مسلما با پیش بینی واکنش های بازار، باید از تمامی ظرفیت‌های موجود برای حمایت از ساماندهی و خرید مرغ مازاد تولید شده در استان بهره ببریم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، با تاکید بر خرید مرغ مازاد تولید شده استان توسط اتحادیه مرغداران در واحدهای مرغداری بیان کرد: اتحادیه مرغداران استان وظیفه دارند برای جوجه ریزی یک ساله خود در استان بر مبنای کار کارشناسی برنامه ریزی کرده و آمار آن را براساس مصرف سرانه هرمزگان در ماه‌های مختلف سال برای تایید به معاونت بهبود تولیدات دامی استان ارائه کنند.

مویدی با ابلاغ ماموریت جدید به معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان خاطرنشان کرد: اولویت بندی خرید مرغ مازاد تولید شده استان باید بر اساس شاخص های سن مرغ و تقاضای مرغدار در سراسر استان انجام و به اتحادیه مرغداران اعلام شود.

وی در ادامه اتحادیه مرغداران را ملزم به ارائه تقاضای خرید مرغ مازاد تولیدی استان در قالب طرح جامع تامین نقدینگی به سازمان جهاد کشاورزی دانست و گفت: صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان نیز به منظور کمک به اجرای طرح پیگیری های لازم را برای تامین اعتبارات مورد نیاز تا سقف ۱۰۰ میلیارد ریال به انجام رسانده و به سازمان جهاد کشاورزی استان اعلام کنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان همچنین از مدیران بانک کشاورزی استان خواست تا برنامه اجرایی خود را در زمینه چگونگی حمایت از طرح ها و میزان اعتبارات اختصاص یافته به آن، اعلام کرده و با توجه به شرایط فعلی بازار و لزوم سرعت بخشی در حمایت ویژه از واحدهای مرغداری استان به سازمان جهاد کشاورزی اطلاع دهند.

گفتنی است؛ تقریبا ماهانه ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه و سالانه نزدیک به ۲۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغداری هرمزگان صورت می‎ گیرد که در سال حدود ۴۱ هزار تُن تولید مرغ استان است.

از ۳۲۲ مرغداری در سراسر هرمزگان، بیش از ۲۹۰ واحد مرغداری فعال است و بستک قطب تولید مرغ استان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *