افزایش ۱۰۰ درصدی صادرات فرآورده‌های خام دامی از استان مرکزی

افزایش ۱۰۰ درصدی صادرات فرآورده‌های خام دامی از استان مرکزی

اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های اقتصادی خبر های دام خبر های طیور خبر های عمومی

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: صادرات فرآورده‌های خام دامی در استان افزایش 100 درصدی داشته که شامل  پودر گوشت، عسل، خوراک و مکمل دام و آبزیان و آلایش مرغی است.

محمد فتاحی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص اقدامات شاخص و عملکرد یک‌ساله اداره کل دامپزشکی استان مرکزی در دولت سیزدهم اظهار کرد: در یک سال گذشته ( مردادماه ۱۴۰۰ تا مردادماه ۱۴۰۱) هشت میلیون و ۱۴۰ هزار راس دام‌های سبک و سنگین علیه بیماری‌های دامی واگیر و قابل ‌انتقال بین انسان و دام واکسینه شده‌اند و پوشش واکسیناسیون در این مدت افزایش ۵۱ درصدی را به همراه داشته است.

وی افزود: در بازه زمانی مذکور ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه طیور علیه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان مرکزی واکسینه شده‌اند.

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان مرکزی ادامه داد: از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط دامپزشکی استان مرکزی را می توان رصد، پایش، کنترل و مختومه کردن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان اراک برشمرد.

فتاحی بیان کرد: در خصوص نظارت بهداشتی و شرعی بر تولید، استحصال و عرضه ۶۴ هزار تن گوشت قرمز و سفید در سطح استان، اقدام ‌شده است.

وی اضافه کرد: تشکیل گروه‌های جهاد دامپزشکی و سم‌پاشی جایگاه و بدن دام در مناطق محروم استان در راستای محرومیت‌زدایی و انجام اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از بروز بیماری مشترک نظیر تب کریمه کنگو (CCHF  ) و بیماری‌های دامی نظیر لمپی اسکین و تب برفکی از دیگر اقدامات صورت گرفته در یک ‌سال گذشته بوده است.

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان مرکزی  دیگر اقدام این اداره را صادرات فرآورده های خام دامی عنوان کرد و افزود: صادرات فرآورده‌های خام دامی در استان افزایش 100 درصدی داشته که شامل  پودر گوشت، عسل، خوراک و مکمل دام و آبزیان و آلایش مرغی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *