ارایه ۳۵ میلیون خدمت رایگان به مناطق محروم از سوی جهاد دامپزشکی

اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های دام

مشاور رییس سازمان دامپزشکی کشور از ارائه ۳۵ میلیون خدمت رایگان به مناطق محروم در حوزه واکسیناسیون، درمان، تشخیص، آموزش و ترویج و مدیریت بیماری‌های دامی توسط جهاد دامپزشکی خبر داد.

به گزارش ایرنا از سازمان دامپزشکی کشور، امین اسدی افزود: جهاد دامپزشکی تاکنون ۳۵ میلیون خدمت رایگان در نقاط محروم و صعب‌العبور در زمینه‌هایی همچون واکسیناسیون، درمان، تشخیص، آموزش و ترویج و مدیریت بیماری‌های دامی انجام داده است.

مشاور رییس سازمان دامپزشکی کشور اظهارداشت: جهاد دامپزشکی کار و خدمات جهادی به ویژه در مناطق محروم و صعب‌العبور را با استفاده از ظرفیت سایر ارگان‌های دولتی و غیردولتی در حوزه پیشگیری و مدیریت بیماری‌های دامی و آموزش و ترویج ادامه می‌دهد.

وی تصریح کرد: جهاد دامپزشکی از خرداد سال ۱۴۰۱ با سه مأموریت اصلی، ارایه خدمات در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، پیشگیری از بیماری‌ها دامی، مدیریت بیماری‌ها و آموزش و ترویج مسایل مرتبط با دامداری‌ها در قالب اهداف اصلی و تخصصی این سازمان فعالیت می‌کند.

اسدی ادامه داد: در این رزمایش ها از ظرفیت های دیگر ارگان‌های دولتی و غیردولتی، و سپاه و بسیج و گروه های جهادی، برای تسریع خدمت رسانی به مناطق صعب العبور استفاده می شود.

مشاور معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت : کنترل بیماری‌های دام و طیور از جمله وظایف دامپزشکی است که در این راستا می‌توان به منظور اجرای سیاست‌های این سازمان از استعداد و ظرفیت‌های گروه‌های جهادی در مناطق روستایی برای خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی استفاده بهینه کرد.

وی با بیان این که یکی از مهمترین اقدامات سازمان دامپزشکی کشور، برگزاری رزمایش‌های برنامه‌محور جهاد دامپزشکی است، تصریح کرد: اهم خدمات در این رزمایش‌ها به مناطق کم‌برخوردار و صعب‌العبور عشایری ارایه خواهد شد و این خدمات رایگان شامل واکسیناسیون، سمپاشی اماکن دامی، آموزش و ترویج، تشخیص و درمان دام‌های عشایری خواهد بود که در سنوات گذشته امکان‌پذیر نبود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *