اجرای طرح ملی تشدید نظارت بهداشتی محصولات پروتئینی تا پایان ماه رمضان

اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های دام خبر های طیور

رییس سازمان دامپزشکی کشور، از طرح ملی تشدید نظارت و کنترل بهداشتی محصولات دامی با منشأ فرآورده‌های خام دامی در تعطیلات نوروز تا پایان عید سعید فطر سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، سید محمد آقامیری در نشست خبری پایان سال در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این طرح نظارت از ۱۳ اسفندماه امسال شروع شده است افزود: طبق وظیفه سازمانی مدیریت و نظارت بر فعالیت کشتارگاه‌ها، مراکز تولید، مراکز عرضه و بازار را داریم.

شروع فعالیت کشتارگاه‌ها از ۲ فروردین ماه ۱۴۰۲

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: امسال کار ما تشدید نظارت بهداشتی بر فعالیت کشتارگاه‌ها است به طوری که از روز دوم فروردین ماه ۱۴۰۲ تمامی کشتارگاه‌های دام و طیور فعال خواهند بود تا گوشت قرمز و مرغ در ایام تعطیل به دست مردم برسد.

وی تصریح کرد: در ایام تعطیل نوروز ناظرین بهداشتی و شرعی ما بر محصولات پروتئینی با منشأ خام دامی در مراکز تولید، عرضه و کشتارگاه‌ها و بازار حضور خواهند داشت.

آقامیری از افزایش ۴۰ تا ۴۲ درصدی تشدید نظارت‌ها خبر داد و گفت: سال گذشته در پی تشدید نظارت‌ها ۷۰۰ تن گوشت مرغ و ۲۴۰ تن گوشت قرمز شناسایی و ضبط و از چرخه مصرف مردم خارج شد که بخشی از آن وارد صنعت و بخشی معدوم شده است.

وی افزود: امسال نیز همانند سال گذشته طرح ملی تشدید نظارت‌های دامپزشکی برای حفظ سلامت و بهداشت مردم اجرایی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *