ایمن سازی بیش‌از ۸ میلیون راس دام در سیستان و بلوچستان علیه بیماری‌های واگیردار

اخبار داخلی جدیدترین خبر ها خبر های دام خبر های عمومی مهم ترین خبر ها

مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای آغاز بکار دولت سیزدهم تاکنون بیش‌از به هشت میلیون راس دام از جمعیت دامی استان علیه بیماری های واگیر و خطرناک ایمن سازی شدند.

به گزارش ایسنا- دکتر مهدی حسینی افزود: سازمان دامپزشکی کشور با تمامی توان سعی در تحقق و دستیابی هر چه بهتر به اهداف و آرمان های خود که حفظ سلامت و امنیت غذایی در جامعه و همچنین صیانت از سرمایه‌های دامی کشور است دارد زیرا هرگونه خلا و کاستی در تامین غذای سالم و بهداشتی استقلال کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی بیان کرد: اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان در یک سال گذشته طی طرح‌های ملی و استانی متعدد جهت پیشگیری از بروز و انتشار بیماری‌های واگیر و خطرناک دامی و قابل انتقال بین انسان و دام نزدیک به هشت میلیون راس دام از جمعیت دامی استان را واکسینه کرده است.

مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان افزود: این اداره‌کل در راستای بهبود شرایط نگهداری دام‌ها و کنترل بیماری‌های خطرناک فعالیت‌هایی مانند سمپاشی بیش‌از یک میلیون متر مربع جایگاه دام، سمپاشی بیش‌از ۳۵۰ هزار راس دام، خونگیری و انجام تست سل در بیش‌از ۱۵ هزار راس دام، حدود ۱۵ هزار مورد واکسیناسیون دام علیه بیماری هاری، ایمن سازی ۵۳ میلیون قطعه طیور از جمعیت طیور استان علیه بیماری نیوکاسل را به انجام رسانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *